Ливърпул се спаси от срам край турския бряг на Черно море. "Червените" победиха с 2:1 Трабзон като гост, но 6 минути преди края губеха с 0:1 и мачът отиваше към продължения.

Пуул победи с 1:0 в Англия, а гол на Гутиерес още в 5-ата минута на реванша изравни общия резултат. Липсата на Джерард, Торес и Агер се отрази сериозно на играта на Ливърпул, но късметът ги погали в края на мача.

В 84-ата минута Качар си вкара автогол и всичко в сблъсъка бе решено, а в 88-ата готвещият се да напусне тима Дирк Каут вкара победния гол. Така 18-кратните шампиони на Англия се класираха за групите, а Трабзон изпусна шанс да поднесе огромна изненада.

Тимът на Станислав Манолев ПСВ Айндховен пък си отмъсти жестоко на руския дебютант в Европа Сибир. "Филипсите" загубиха преди седмица с 0:1, но сега отговориха с 5:0 на своя стадион. Сибирският бетон издържа до 38-ата минута, когато Маркус Берг откри резултата. През втората част попадения на Енгелар, Тойвонен и два на Джуджак доведоха до разгром за руснаците.