Рой Ходжсън дебютира с победа начело на Ливърпул в официален мач. Неговите момчета взеха лесен успех с 2:0 над македонския Работнички в Скопие, в мач от Лига Европа. И двата гола бяха дело на Давид Н'Гог.

"Червените" нямаха проблеми с непретенциозния си съперник и се добраха без проблеми до победата, въпреки че не бяха с най-добрия си състав. Напред действаха Н'Гог и Йованович, които свършиха добре работата си, а мачът в Скопие бе изгледан от солидна група български фенове на Пуул.

В 17-ата минута вратарят на Работнички не се намеси добре при центриране и за Н'Гог не бе проблем да открие резултата. Македонците опитаха да се върнат в мача и имаха няколко добри атаки, които дойдоха от зоната на не много убедителния бранител Кели. Той не беше солиден в отбрана, но се реваншира в 59-ата минута, когато проби по крилото и пусна перфектен пас към Н'Гог и нападателят реализира хладнокръвно за 2:0.

Реваншът на "Анфийлд" ще е протоколен, а Ливърпул може да мисли за следващия си съперник в турнира.