Ливърпул се класира за 1/4-финал в Лига Европа, след като победи у дома тима на Лил с 3:0. Така "червените" компенсираха поражението с 0:1 на френска земя преди седмица и заслужиха мястото си в следващата фаза на турнира.

Попаденията за Ливърпул отбелязаха звездите на отбора Стивън Джерард и Фернандо Торес. Гостите от Лил могат да съжаляват за отпадането си, тъй като на два пъти пропуснаха отлични възможности да накажат именитите домакини.

Пред погледа на легендата Диего Армандо Марадона, Ливърпул откри резултата в 9-ата минута. Лукаш Лейва бе фаулиран в пеналта и главният съдия Рицоли не се поколеба да отсъди дузпа. От бялата точка Стивън Джерарад не сгреши, като отпразнува по възможно най-добрия начин своя мач номер 300 като капитан на тима.

Към края на първото полувреме Лил създаде и най-добрата си атака в мача. Един от лидерите на французите - Еден Азар премина покрай цялата защита на Ливърпул, но останал очи в очи с Пепе Рейна не успя да го преодолее.

Момчетата на Рафаел Бенитес нанесоха втория си решителен удар минути след подновяването на играта. Фернандо Торес се възползва от грешка в защитата на Лил и технично прокара топката покрай вратаря Ландрьо - 2:0. До края на мача французите се опитаха да стигнат до гол, но не успяха.

Най-чистото положение пропиля резервата Пиер Обамеянг, който секунди след като се появи на терена излезе на стрелкова позиция, но шутира над вратата. Крайното 3:0 оформи Фернандо Торес в 89-ата минута. Испанецът довкара една отбита от стража на гостите топка и фиксира класическия резултат.

Ливърпул ще научи името на следващия си съперник в петък, когато ще се тегли жребият за 1/4-финалите в Лига Европа.