Ливърпул записа втора победа в група „А" на Лига Европа, след като в двубой от трети кръг победи с 1:0 Анжи Махачкала. Единственото попадение в двубоя отбялза Стюърт Даунинг в 53-ата минута.

Бившият английски национал получи топката на левия фланг, навлезе към средата на терена и с удар с по-слабия си десен крак не оплете топката в мрежата зад Габулов. Страхотен гол за Даунинг!

Буквално в ответната атака най-скъпоплатеният футболист на планетата Самуел Ето'о можеше да изравни резултата, но от добра позиция се отчете с пропуск. Преди почивката домакините пропуснаха с лека ръка още няколко положения. Неточно в заключителната фаза действаха Луис Суарес и на два пъти Нури Шахин.

Благодарение на успеха момчетата на Брендън Роджърс се компенсираха пред феновете си на „Анфийлд" за поражението от Удинезе в предишния кръг. Победата изстреля Ливърпул на първа позиция в Група „А" с актив от 6 точки. Удинезе и Анжи делят второто място с 4 точки, а с една по-малко на дъното е Йънг Бойс.

ЛИВЪРПУЛ - АНЖИ 1:0

1:0 Даунинг (53')

ЛИВЪРПУЛ: Джоунс, Джонсън (46' Стърлинг), Агер, Шкъртел, Уисдъм, Шахин, Джерард, Даунинг, Шелви (80' Алън), Суарес, Асаиди

АНЖИ: В. Габулов, Самба, Жоао Карлош, Жирков, Агаларов (62' Логашов), Шатов, Гонзалез, Г. Габулов, Боусофа (77' Лахялов), Ето'о, Смолов (64' Траоре)