Отборът на Литекс се класира за първия редовен кръг в турнира за Купата на УЕФА, след като победи в реванша кипърския Омония с 2:1. Ловчанлии не достигнаха никак лесно до успеха, след като изненадващо се оказаха в ролята на догонващи след половин час игра.

Възпитаниците на Люпко Петрович обаче демонстрираха силна психика и в крайна сметка обърнаха развитието на мача. Двубоят започна с домакински натиск на Литекс, който натика съперника си в неговата половина, но на два пъти Миливое Новакович пропусна от чисти позиции.

Така се стигна до 32-а минута, в която Джемал Берберович опита да изчисти кълбото след центиране отляво, но вместо това ефектно прати топката в собствената си врата и даде аванс на Омония. Ловчанлии моментално потърсиха отговор и достигнаха до него след по-малко от десет минути.

Сандриньо изведе на чиста позиция Новакович, той подаде към непокрития Петър Златинов и отблизо последният изравни - 1:1. В буквално последната минута на полувремето Берберович до голяма степен изкупи вината си за автогола, след като качи кълбото на главата на Станислав Манолев и той с неспасяем удар обърна резултата.

През второто полувреме темпото на игра значително спадна и пред двата отбора нямаше много възможности за попадение. В крайна сметка до ново такова не се стигна, но вместо гол зрителите в Ловеч видяха и червен картон.

Получи го Добрашинович, който фаулира грубо Берберович и пое пътя към съблекалните, оставяйки съотборниците си с човек по-малко. Това оказа допълнително влияние на случващото се на терена и до края на мача Литекс бе пълен господар на терена, задържайки нужния му резултат.

Състави:

Литекс: Витомир Вутов, Джемал Берберович, Алехандро Сичеро, Петър Занев, Росен Кирилов, Станислав Генчев, Станислав Манолев, Небойша Йеленкович, Петър Златинов, Сандриньо, Миливое Новакович

Омония: Везер, Вейга, Какоянис, Конафис, Георгиу, Ба, Каяфас, Добрашинович, Вакуфидис, Моселин, Мгуни