Отборът на Литекс разгроми с 5:0 словенския Копер у дома и се класира за втория предварителен кръг в турнира за Купата на УЕФА. В първата среща тимът от Ловеч се наложи с 1:0.

В своя мач под номер 40 в Европа „оранжевите” на Люпко Петрович записаха 18-а победа, като имат вече 61 отбелязани гола срещу 50 допуснати. Успехът е вторият по изразителност в историята на клуба.

Резултатът в Ловеч откри бразилецът Сандриньо в 20-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за спъване на Миливое Новакович. Освен това положение домакините не създадоха почти нищо интересно до почивката.

Точно обратно – съставът от Словения се окопити и направи няколко добри атаки. В края на полувремето Захора улучи гредата зад Вутов след добро изпълнение на пряк свободен удар. В защитата на българския отбор на моменти липсваше синхрон особено между Кирилов и Желев

През втората част Литекс не даде повече шансове на съперника и го притисна. Словенският национал Новакович вкара втория гол в 63-ата минута, след перфектен пас на резервата Станислав Манолев. Това довърши тимът на Копер, който капитулира след попадението.

В последните пет минути на срещата паднаха още три гола. Капитанът Небойша Йеленкович простреля вратаря Ханданович след подаване на Михаил Венков. В последната минута на редовното време резервата Любомир Любенов развинти защитата на словенския тим и се разписа за 4:0. Минута след това падна и петия гол, който бе дело на Станислав Генчев.

Гостите играха от 65-ата минута с 10 футболисти. За втори жълт картон бе изгонен Захора.