Литекс отмъсти за Левски. Ловчанлии спечелиха с 1:0 като гости срещу БАТЕ Борисов и вече са твърди фаворити за влизане в групите на Лига Европа. При това "оранжевите" спечелиха така, както го направиха преди година техните съперници на "Герена". Беларусите тотално надиграха българския представител, но 10 минути преди края Сандриньо се възползва от грешка в защитата на домакините и се разписа.

БАТЕ игра по-добре преди почивката. Борисовци можеха да поведат малко преди края, когато първо Барт, а след това и Николов допуснаха ужасни грешки в защита. Това позволи на Скавиш да отправи опасен удар и само шансът му попречи да се разпише.

През второто полувреме натискът на беларусите се засили, а Литекс трудно излизаше от половината си. Родионов и Шитов обаче пропиляха нелоши положения.

Литекс дочака своя миг 10 минути преди края. Нифлор използва една грешка на защитата, надигра пазача си и пусна Към Сандриньо, който насочи топката във вратата - 0:1. Веднага след това Нехайчик бе близо до изравняване, но Голубович спаси удара му. В даденото от съдията продължение голмайсторът Сандриньо се прояви и на срещуположната врата. Бразилецът спря на голлинията изстрел на Алумона.

Така Литекс спечели изключително ценна победа и въпреки че бе надигран, вече е големият фаворит в реванша.

БАТЕ БОРИСОВ - ЛИТЕКС 0:1

0:1 Сандриньо (80')

БАТЕ: 30. Гутор, 3. Сосновски, 4. Шитов, 5. Юревич - к, 8. Болодко, 10. Кривец (64'-Родионов), 13. Нехайчик, 15. Скавиш, 17. Павлов, 18. Бурдачев, 22. Стасевич;

Литекс: 1. Голубович, 2. Барт, 22. Николов, 6. Петков, 3. Занев, 25. Кишишев (к), 23.  Йеленкович, 10. Сандриньо, 7. Янев (56'-Тодоров), 15. Дока, 19. Нифлор.

Главен съдия: Томи Скервен (Нор)