Евертън продължава с издънките от началото на сезона не само във Висшата лига, а и в Лига Европа. Въпреки мащабната селекция и пръснатите милиони за футболисти, "карамелите" продължават, меко казано, да са неубедителни.

Това се видя днес и срещу Лион. "Лъвовете" дойдоха, видяха и победиха на "Гудисън Парк" с 2:1, въпреки всичките опити на домакините да стигнат поне до равенство.

Още в 6-ата минута един от най-конвертируемите и добре представящи се футболисти на французите - Набил Фекир, откри резултата след точно изпълнена дузпа.

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка, а през втората част двата отбора вдигнаха оборотите и показаха още по-приятен от първото полувреме футбол.

Евертън се опита да установи натиск, който даде резултат с изравнително попадение на защитника Ашли Уилямс за 1:1!

Уви, четвърт час преди края на мача, когато футболистите на Куман тръгнаха да търсят пълен обрат, на сцената се появи Бертранд Траоре, който смълча трибуните за крайното 2:1 за Лион!

Загубата закотви Евертън на последната позиция с актив от едва 1 точка след 3 изиграни срещи. Лион е на второ място със 5 пункта. Лидер в група "Е" е Аталанта, който по същото време победи Аполон (Лимасол) с 3:1 и събра актив от 7 точки.

Евертън - Лион 1:2

0:1 Фекир 6-д.'
1:1 Уилямс 69'
1:2 Траоре 75'