Столичани победиха черногорския клуб с 3:1

Бабатунде Адениджи отстъпва мястото си на Алекс Боримиров.

ЧЕРВЕН КАРТОН! Сутиеска остава с човек по-малко, след като нервният Марко Радишич получи втори жълт картон, което преждевременно го прати под душовете.

Младата надежда на гостите - Мирко Вучич заменя Деян Зарубица.

80′

Георги Ангелов заменя уморилия се Жуниор Мапуку.

78′

ГОЛ ЗА СУТИЕСКА!! БОЖО МАРКОВИЧ! Неприятното за Левски се случи в 78-ата минута, когато Сутиеска съумя да отбележи изключително важен гол на чужд терен. Отбраната допусна Божо Маркович да изскочи зад гърба на тромавия Яблонски и сам срещу Митрев не сбърка за 3:1!

74′

Серджиу Буш дебютира за Левски! Румънският нападател заменя Антонио Вутов.

69′

Първа рокада в лагера на Сутиеска. Играта напуска Стеван Ковачевич, а на негово място се появява Владан Бубаня.

68′

Жълт картон за Давид Яблонски, който наруши правилата срещу играч на Сутиеска малко пред наказателното поле.

60′

НАР!! Постепенно Левски възвърна познатия си облик в този мач и бе близо до ново попадение в 60-ата минута. Антонио Вутов демонстрира изключителен поглед върху играта, след като с пета изведе Франсис Нар сам срещу вратаря на Сутиеска. Ганаецът обаче демонстрира старата си слабост и от задължаваща позиция не успя да уцели вратата.

Снимка 301652

57′

Спас Русев е на стадион "Георги Аспарухов" и е видимо доволен от представянето на Левски до този момент.

Снимка 301650

50′

ГРЕШКА НА МИТРЕВ! Левски позагуби своята концентрация в началото на втората част. При едно центриране в 50-ата минута Божидар Митрев увисна много неприятно и Стеван Ковачевич отправи опасен удар с глава, който спокойно бе изчистен от Яблонски малко пред голлинията.

Снимка 301648

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА! Публиката на Левски изпраща своите любимци с аплодисменти.

44′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!!! 3:0!!! ПРОХАЗКА!!! Рециталът на "сините" през първата част приключи с прекрасно попадение на Роман Прохазка в 45-ата минута. "Сините" изпълниха по заучен начин един пряк свободен удар, който след мощна бомба на словашкия халф разтърси за класическото 3:0 черногорската врата!

43′

Мапуку се забалява. Той се увлече и вместо да подаде загуби топката.

Снимка 301642

43′

НАР! Вутов отклони технично с пета след корнер към Франсис Нар, но акробатичният удар на ганаеца не съумя да намери очертанията на вратата.

42′

Денкович центрира отляво опасно. Пиргов скочи и изчисти в корнер с глава.

Божидар Митрев е намеси решително.

40′

Адениджи центрира нескопосано отдясно. Вратрят изби в корнер.

39′

ШАНС ЗА СУТИЕСКА! Страхотно спасяване на Божидар Митрев. Маркович изведе свой съиграч отдясно, който шутира под ъгъл.

35′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши първият сблъсък между Левски и Сутиеска?

Виж резултати

Победа за Левски! "Сините" ще докажат, че са по-класният тим. 57.2%

Равенство, което ще съхрани интригата и за втория мач в Черна гора. 3.1%

Загуба за левскарите! Ново "географско" откритие, срам за "сините" и уволнение на Николай Митов! 10.5%

Не ме интересува. 6.1%

Щом ЦСКА не бе допуснат до Лига Европа, този турнир изведнъж спря да ме интересува. 23.1%

32′
31′

Стефан Лончар изпусна своите нерви и правилно бе наказан с жълт картон.

30′

ЛЕВСКИ В АТАКА! Публиката на Левски изпадна в позабравена еуфория от красив и нападателен футбол. След точно половин час игра, поредица от опасни положения без малко не направиха преднината на "сините" 3 гола. При първата от тях Мапуку хитро набута топката за Антонио Вутов, който отправи диагонален изстрел. За негово съжаление обаче топката се отклони в тялото на Вукович и не посети мрежата на Сутиеска. Миг по-късно, здрава тупалка на Роман Прохазка бе спасена с една ръка от Суад Личина.

Снимка 301644

27′

Първи жълт картон в мача. Получава го Мирко Радишич, който фаулира Мапуку в центъра на терена.

25′

ЯБЛОНСКИ! Перфектното "синьо" полувреме можеше да се увенчае с трети гол в 25-ата. Давид Яблонски се бе позиционирал добре в полето на Сутиеска и отправи изстрел с глава, който премина малко над горната греда на черногорския клуб.

20′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИИ!! 2:0!!! МАПУКУ!!! Капанът за играчите на Сутиеска щракна в 20-ата минута, когато Левски майсторски съумя да удвои своята преднина. И кой друг, ако не Жуниор Мапуку! За отрицателно време бившият нападател на Берое се превърна в любимец на феновете, след като пое топката далеч от наказателното поле на черногорците. Премина елегантно халф на опонента, след което с мощна бомба сюрпризира невярващия Суад Личина, който немощно изби коженото кълбо в собствената си мрежа!

15′

Въпреки доброто начало, с течение на мача, Левски сякаш отстъпи инициативата на Сутиеска. Гостите от Черна гора атакуваха главно през зоната на дебютанта Милош Цветкович, който определено не се справяше на особена висота. При една такава ситуация в 15-ата минута, Стефан Денкович навлезе навътре и с десния крак стреля силно, но и високо над вратата на Митрев.

11′

Атаките на Сутиеска стават все по-опасни. Съперникът разчита основно на статични положения, които до този момент не затрудняват левскарите, въпреки пословичните им трудности при такива ситуации.

10′

Голът на Мапуку ще има историческа стойност за Левски, тъй като то се оказва и най-бързо реализираното попадение за клуба в европейските клубни турнири.

Снимка 301628

5′

Стъписаните черногорци опитаха да се върнат бързо в мача след няколко опасни пробива в наказателното поле на Левски. Крайните бранители на столичани обаче действаха разумно и не позволиха да бъде допусната изненада.

2′

ГООООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!!!!! КАКВО НАЧАЛО!!!! МАПУКУ!!! Едва ли хилядите привърженици на "Георги Аспарухов" очакваха такова вихрено начало от "синята" атака. Не бяха изминали и 10 секунди, когато топката отиде към намиращия се на крилото Адениджи. Центрирането му не бе добре преценено от вратаря на Сутиеска, който "подари" коженото кълбо за дебнещия Мапуку. Жуниор се възползва максимално и с глава донесе безмерна радост по трибуните. Разбира се, конгоанецът отпразнува своя гол с атрактивно салто и неговата запазена марка "МапукоВ денс".

1′

93. Атанас Кабов 30. Марко Вучич

Настъпи дългоочакваният миг за всички левскари. Любимият им "син" клуб започва поредната си кампания в Европа. Този път обаче сърцата на голяма част от привържениците са свити, тъй като се опасяват от нов провал на вековниците така, както се случи при последните им четири участия в континенталната надпревара.

Що е то класа и има ли тя почва в Левски?

Юношите ще бъдат перфектното оправдание за Борето и Митов

В горещата юнска вечер, Левски приема черногорският Сутиеска в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Предварителните прогнози сочат селекцията на Николай Митов за фаворит, но балканските им опоненти със сигурност няма да се дадат без бой. С огромен интерес се очаква и новият облик на Левски, след като през лятото на "Георги Аспарухов" се проведе мащабно реновиране на състава.

Пред официален дебют със "синята" фланелка са играчи като Цветкович, Васил Панайотов и Жуниор Мапуку, а Серджиу Буш ще остане на резервната скамейка, тъй като все още не е готов да изиграе пълни 90 минути. Честта да носи капитанската лента ще има Божидар Митрев, а много ще се очаква и от словака Роман Прохазка, който обеща на феновете само и единствено победа.

Николай Митов отсече: Съперникът трябва да се съобразява с нас, не обратното!

"Имаме необходимото самочувствие", заяви треньорът на Левски

И като заговорихме за привържениците...Нужно е да отбележим, че днес Сектор "Б" на "Герена" ще остане празен заради санкция от УЕФА. Така симпатизиращи на Левски ще има само в секторите "А" и "В", а техният брой ще бъде малко над 6000 зрители.

Въпреки негативната серия днешният мач дава възможност на Левски за историческо постижение. Ако "сините" не допуснат загуба, ще запишат клубен рекорд в европейската си история. Това ще бъде 11-ти пореден двубой за тях без домакинско поражение в турнирите. За последно Левски загуби като домакин през 2009 година. Тогава тимът, воден от Георги Иванов и Антони Здравков, падна на "Герена" с 0:2 от Виляреал в двубой от груповата фаза на Лига Европа. В десетте изиграни официални международни мача в дома на "сините" оттогава, те имат 7 победи и 3 ремита. Някои от победите бяха срещу доста силни отбори като Гент и Спортинг (Лисабон).

анкета

Съперникът Сутиеска изобщо не идва като обречен в София. Черногорците се надяват, че ще достигнат до добър турнирен резултат. Както ТОПСПОРТ първи ви съобщи, носителят на Купата на Черна Гора ще бъде без големите си звезди Игор Иванич и Боян Блажевич, които се възстановяват от контузии. Наставник на тима е Никола Ракойевич. Специалистът е донякъде познато име за българската общественост, след като през изминалия сезон водеше Младост (Подгорица) в битките му срещу Лудогорец в Шампионската лига. Именно шампионската му титла с "романтичарите" е и най-голямото постижение в досегашната му кариера.

Звездата на Сутиеска пред ТОПСПОРТ: Левски е голям отбор, няма какво да губим срещу тях

"Ще бъдем без двама основни играчи за гостуването ни в София"

Сутиеска вече от седмица е в лагерен режим, като тимът се готвеше 7 дни в сръбския град Ниш, който е на 80 км от нашата столица. Иначе в София "синьо-белите" са отседнали в хотел, който се намира в началото на "Цариградско шосе". Като цяло обстановката в отбора е изключително приповдигната, като голяма част от футболистите и феновете на Сутиеска недвусмислено заявиха, че мачовете с Левски ще бъде най-голямото и престижно изпитание в историята на клуба.

Припомняме, че победителят от тази двойка ще се изправи срещу Хайдук (Сплит) във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Сутиеска: Клубът, който създаде Пажин и се опозори срещу Тампере Юнайтед

Научете повече за съперника на Левски в Лига Европа

Главен съдия на мача е норвежецът Мартин Лундби, с помощници Рейдар Гундерсен и Геир Исаксен. Четвърти арбитър е Еспен Ешкаш.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2