Последният български участник в европейските клубни турнири Левски отпадна в четвъртфиналите в надпреварата за купата на УЕФА, след като изигра рекордните за български отбор 14 мача за една кампания.

Тимът на Станимир Стоилов завърши 1:1 в среща-реванш срещу германския Шалке 04 на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен, но беше елиминиран с общ резултат от двата мача 2:4 след загубата в София с 1:3.

Треньорът на Левски пусна в игра голяма част от резервите си, тъй като заради травми и наказания не можеше да използва Седрик Бардон, Елин Топузаков и Ричард Еромоигбе, а Димитър Телкийски и Христо Йовов получиха почивка и влязоха като резерви след почивката.

Двубоят на "Фелтинс Арена" започна лошо за българите. Още в първата минута младият защитник Борислав Стойчев се сблъска с Кевин Курани и извади ключицата на дясното си рамо. Това принуди Стоилов да направи смяна още в петата минута, като на терена се появи Асен Букарев.

В 12-ата минута българите създадоха първото си положение. Букарев с дълъг пас намери Емил Ангелов сам срещу вратаря, но опитът на нападателя да прехвърли излезлия напред Франк Рост
мина край гредата.

Малко по-късно германците от своя страна стигнаха до отлична възможност. Жералд Асамоа проби от дясно и центрира към Кевин Курани, който от 5 метра с глава стреля опасно, но Георги Петков
изби.

Така се стигна до 24-ата минута, когато феноменален пробив на Валери Домовчийски от дясно доведе до откриването на резултата.

Домовчийски се подигра с Леван Кобиашвили, влезе в наказателното поле и хладнокръвно намери Емил Ангелов, който от 6-7 метра не пропусна.

До почивката Шалке имаше само още едно положение, но Сьорен Ларсен не успя да се възползва от грешка на Игор Томашич и стреля встрани от вратата.

Домакините започнаха по-активно след почивката. В 56-ата минута Линколн открадна една топка в центъра на терена на Асен Букарев и изведе Курани в честа позиция, но нападателят не успя да преодолее Петков.

Две минути по-късно Шалке изравни. След тъч от ляво Ларсен продължи топката към границата на малкото наказателно поле, където Букарев не успя да се намеси добре и Линколн със завъртане прати топката в мрежата.

Левски можеше да си върне аванса след малко повече от час игра, но оставеният непокрит в пеналта Емил Ангелов не успя да отправи точен удар от въздуха след центриране от корнер от
дясно.  В 72-ата минута Лусио Вагнер центрира от ляво към Домовчийски към далечната греда, но ударът му бе блокиран от Кевин Курани.

Четвърт час преди края Кристиан Поулсен направи голям пропуск за Шалке, след като от десетина метра стреля силно над гредата след ъглов удар на Линколн от дясно.

Последният шанс за гостите дойде минута по-късно. Вагнер центрира от ляво към далечната греда, където Емил Ангелов вместо да върне топката към връхлитащия Христо Йовов, се опита да стреля и Рост спаси.

Така двубоят завърши без победител, а Шалке се класира за полуфиналите, където ще срещне испанския Севиля.