Лестър успя да удържи победа във втория си мач от тазгодишното издание на Лига Европа.

"Лисиците" победиха гръцкия АЕК 2:1 в Атина и вече имат 6 точки. Тимът на Брендън Роджърс поведе преди почивката с 2:0, но допусна едно попадение в началото на второто полувреме. Всички напъни на гърците за изравнително попадение не се увенчаха с успех.

33-годишният Джейми Варди откри резултата с исторически гол. Той стана най-възрастният голмайстор на "лисиците" в евротурнирите, които нямат много мачове на това ниво.

Варди се разписа в 18-ата минута от дузпа, която сам си спечели. Лестър игра по-силно през първото полувреме и стигна до втори гол, дело на атрактивния Хамза Чаудхури.

В началото на втората част влезлият като резерва Танкович върна гърците в мача и второто полувреме бе по-равностойно. Ченгиз Юндер, който за първи път бе титуляр за Лестър, можеше да спести притесненията на гостите, но ударът му срещна гредата.

В другия мач Спортинг Брага спечели гостуването си на Зоря (Луханск) също с 2:1. Така ситуацията в група "G" е леко причудлива. Лестър и Спортинг Брага имат по 6 точки и голова разлика 5:1. Зоря и АЕК са нула точки и голова разлика 1:5. Нещата вече изглеждат ясни.