Типично по италиански, отборът на Лацио изкова леко предимство след първия си осминафинален двубой срещу Спарта (Прага). Двубоят в чешката столица завърши при равенство 1:1, което дава определени надежди на „орлите" за реванша на „Олимпико".

Двубоят не започна никак добре за момчетата на Стефано Пиоли. Те станаха жертва на силен домакински натиск, който се материализира в попадение във фаталната 13-а минута. Давид Лафат подаде хитро към Мартин Фридек, който с прекрасен изстрел под гредата не остави особени шансове на Маркети.

Радостта на „Дженерали Арена" обаче продължи точно 25 минути. Тогава Марко Пароло успя да отбележи безценния гол на чужд терен за „бианкочелестите". Централният бранител Хьод скочи най-високо при корнер и отправи изстрел с глава. Бичик успя да спаси, но беше безпомощен при добавката на Пароло.

До края най-добрата възможност се откри пред Антонио Кандрева, който обаче удари гредата.

СПАРТА (ПРАГА)-ЛАЦИО 1:1

1:0 Фридек (13'), 1:1 Пароло (38')

СТАДИОН: „Дженерали Арена"

СЪДИЯ: Алберто Ундиано (Испания)

СПАРТА: Бичик, Холек, Брабец, Намоинесу, Ваха, Дочкал, Маречек, Крейчи, Захустел, Фридек, Лафата (резерви: Милер, Мазух, Фатай, Матейовски, Конате, Ирачек, Юлиш)

ЛАЦИО:  Маркети, Конко, Раду, Бишевац, Хьод, Билия, Кандрева, Пароло, Милинкович-Савич, Матри, Кейта (резерви: Бериша, Баста, Андерсон, Клозе, Лулич, Онази, Маурисио)