Отборът на Лацио на практика се класира за груповата фаза на Лига Европа, след като спечели първия плейофен мач с македонския Работнички с категоричното 6:0. Страхотен дебют за италианците изиграха новите попълнения Джибрил Сисе и Мирослав Клозе, които отбелязаха три от головете. Старши треньорът на Лацио Еди Рея очаквано остана доволен от видяното и заяви, че се надява отбора да остави следа с представянето си в Европа.

Начало на головата серия на „Олимпико" даде Ернанеш в средата на първата част. В самия край пък Стефано Маури удвои аванса на домакините и сякаш предреши крайния изход. След почивката се развихриха Сисе и Клозе, които се разписаха общо три пъти. Французинът вкара за 3 и 4:0, а Клозе оформи крайния резултат в последната минута. Межди тях се разписа и Томазо Роки.

„Сами си направихме мача лесен. Разбира се, че резултатът ни прави спокойни преди реванша. Все пак няма да подценяваме двубоя в Македония, той също ще бъде важен. Радвам се, че в дните преди началото на сезона в Италия показваме отлична форма. Днешната победа ще ни даде и доза увереност преди битките на домашната сцена", сподели наставникът на Лацио Еди Рея.