Финландският Лахти разби Динамо (Тирана) с 4:1 в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Скандинавците доминираха през целия двубой, откривайки резултата още във 2-ата минута. Автор на попадението стана Пирес Виера Рафаел. Албанците отвърнаха на удара и в 29-ата минута Кули възстанови равенството.

Домакините отново поеха инициативата и успяха да си върнат водачеството в 43-ата минута, когато Моиланен покоси вратата на противника. Втората част започна добре за Лахти и трибуните имаха нов повод за радост в 51-ата минута. Хаара се оказа на точното място в правилния момент и даде аванс от два гола на своите. Крайното 4:1 стана факт в 86-ата минута. Авторът на първото попадение Рафаел записа името си още веднъж на таблото.