Бешикташ е много близо до класиране за 1/16-финалите на Лига Европа. Турците победиха с 3:2 като гости Макаби (Тел Авив) в група Е, благодарение на късен гол на Рикардо Куарешма.

По този начин „каракартал" вече са с 9 точки, на 3 пред третия Динамо (Киев). Двата тима имат еднакви показатели в преките двубои (разменени победи с по 1:0) и дори при загуба в последния кръг, „черните орли"  може да продължат напред, тъй като имат по-добра голова разлика. Бешикташ обаче приема Стоук Сити и със сигурност ще иска да се пребори дори за първото място, тъй като в момента англичаните имат 2 точки преднина.

Турците имаха трудни моменти в Тел Авив, въпреки че Куарешма и Тораман им дадоха добра преднина до 47-ата минута. Чрез йени и Павичевич обаче Макаби успя да изравни и вече се виждаше с точка, когато Куарешма ги попари с трети гол в 91-ата мин.

Лидерът в групата Стоук Сити стигна до реми 1:1 у дома срещу Динамо. Ъпсън си вкара автогол в средата на първото полувреме, но Кенуайн Джоунс изравни с глава малко преди края на мача.

Всички резултати и класиране в групите на Лига Европа ТУК!