Един от големите фаворити за трофея в Лига Европа - Наполи приключи участието си в турнира. Селекцията на Маурицио Сари стигнаха едва до 1:1 при домакинството си на Виляреал и след общ резултат 1:2, „партенопеите" трябваше да се сбогуват със своите европейски мечти.

Всичко на „Сан Паоло" започна по отличен начин за надъханите домакини. Те достигнаха до попадение още в 17-ата минута, когато в прегръдките на своите съотборници попадна Марек Хамшик. Словакът реализира брилянтно попадение, след като засече от въздуха една изчистена топка от съперниковата отбрана.

Студеният душ за неаполитанци обаче настъпи в 59-ата минута. Томас Пиня реализира доста случаен гол, след като направи опит за центриране, превърнал се в уникален прехвърлящ изстрел в мрежата на Рейна.

До края Наполи не успя да се съвземе от шока. Огромен пропуск направи Гонсало Игуаин, а и Алфонс Ареола се намеси с вещина при един опасен удар на Лоренцо Инсине. Така „партенопеите" ще се съсредоточат изцяло върху представянето си в Серия „А", където водят люта битка с Ювентус за шампионската титла на Италия.

НАПОЛИ-ВИЛЯРЕАЛ 1:1 (Общ резултат 1:2)

1:0 Хамшик (17'), 1:1 Пиня (56')

СТАДИОН: „Сан Паоло"

СЪДИЯ: Дениз Айтекин (Германия)

НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Стринич, Кирикеш, Хисай, Хамшик, Валдифиори, Лопес, Игуаин, Мертенс, Инсине (резерви: Габриел, Алан, Кайехон, Жоржиньо, Маджо, Габиадини, Кулибали)

ВИЛЯРЕАЛ: Ареола, Мусачио, Рукавина, Гаспар, Коста, Руис, Бруно, Пиня, Суарес, Солдадо, Бакумбу (резерви: Асенхо, Баптищао, Тригуерос, Катайехо, Адриан, Бонера, Байли)

SSC Napoli 1-1 Villareal EUROPA LEAGUE 25-02... by SportLive2