Италианският Удинезе спечели с 2:0 дербито с Атлетико Мадрид и излезе начело във временното класиране в Група I.

„Фриуланите" отбелязаха головете в последните две минути на срещата, когато се разписаха Бенатиа и Флоро Флорес. Централният защитник се възползва от грешка в отбраната на испанците и останал сам срещу вратаря Куртоа откри резултата в 88-ата минута. Секунди по-късно игралият на върха на атката Флоро Флорес довърши „дюшекчиите" с втори гол.

Благодарение на успеха момчетата на Франческо Гуидолин събраха на сметката си 7 точки и са лидери в класирането. Атлетико е на втора позиция с 4.

Любопитно е да се отбележи, че Удинезе стигна до победата въпреки, че бе без двамата си основни нападатели от началото на сезона - Антонио Ди Натале и Габриел Торхе. Първият, който е и капитан на отбора, получи почивка, а вторият, когото в Италия наричат „румънския Меси", няма картотека за мачовете в Европа.

В другата среща от групата Рен и Селтик „се самоубиха" с реми - 1:1.

ЛИГА ЕВРОПА - РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВСИЧКИ ГРУПИ!