Уелският клуб Кардиф Сити може да представлява Англия в турнира за купата на
УЕФА, ако спечели купата на страната. Това реши изпълнителният комитет на английската футболна асоциация.

Финалът е на 17 май между Кардиф Сити и Портсмут, като за първи път от 1927 година на финал за национален трофей ще бъдат изпълнени химните на две страни.

Най-напред ще прозвучи песента "Земя на нашите бащи", която е официален химн на Уелс, а след това и британския химн "Боже, пази кралицата".

"Бордът на директорите на ФА дава пълната си подкрепа на отбора на Кардиф Сити да представя Англия в турнира за Купата на УЕФА, ако триумфира като победител във финала за купата на страната", се казва в официалното съобщение.

През 1992 година беше основана Лигата на Уелс, но Кардиф Сити беше един от шестте клуба от Страната на драконите, които останаха да играят в системата на английския футбол, основно по икономически причини.

Другите са Суонси, Рексъм, Мердир Тидфил, Нюпорт Каунти и Херефорд Юнайтед.