Големи проблеми споходиха съперникът на Лудогорец - Жрински (Мостар) само часове, преди босненците да излетят за България.

В неделя вечер те загубиха дербито на страната, падайки с 0:2 от Железничар (Сараево). Двете попадения вкара Кърпич в 36-ата и 41-ата минути от дузпи.

Не обаче поражението е най-лошото нещо за треньора на Жрински Анте Мише. Той загуби двама от своите играчи за първия мач с Лудогорец.

Още в 16-ата минута с травма терена напусна Хървое Баришич. Въпросният халф вкара един от головете за успеха с 2:1 над Валета в Малта, който класира Жрински в следващата фаза.

Другият контузен също е хърватин - Стефан Барич. Халфът също получи травма преди почивката - в 42-ата минута. В официалния сайт на съперника на Лудогорец признават, че наставникът Анте Мише е бил дал почивка на цели 8 от своите играчи преди гостуването в Разград.

Както е известно, в първия мач няма да играе халфът Марин Галич, който получи червен картон срещу Валета.