Най-добрият български съдия Георги Кабаков получи европейско назначение за следващата седмица. Пловдивчанинът ще ръководи срещата от третия квалификационен кръг в турнира Лига Европа между словенския Марибор и ХИК Хелзинки (Финландия) на 4-и август от 21.15 часа.

Двата отбора слязоха в този турнир като отпаднали от Шампионската лига и са част от потока на шампионите във второто по сила състезание на УЕФА. Победителят отива в плейофа за място в груповата фаза на Лига Европа, а загубилите ще играят за място в групите на Лигата на Конференциите.

Кабаков получи наряд за мач от квалификациите на Шампионската лига

Българската бригада поема към Литва

Помощници на Кабаков ще бъдат Мартин Маргаритов от Пловдив и Диян Вълков от Варна. Четвърти съдия е Волен Чинков. Делегат на УЕФА на стадион "Людски врът" ще бъде Матю Парис от Малта, а съдийски наблюдател е Хаим Яков от Израел.

Това е втори мач за Кабаков това лято в европейските клубни турнири. На 19-и юли той ръководи срещата Жалгирис (Литва) - Малмьо (Швеция), завършил сензационно с успех на литовците с 1:0 и отпадане на шведите.

Турският топ-рефер Джунейт Чакър пък ще ръководи срещата на Лудогорец (Разград) и Динамо (Загреб, Хърватия), също от трети квалификационен кръг, но на Шампионската лига.