Втородивизионният руски Алания продължава похода си към групите на Лига Европа. Отборът от Владикавказ отстрани Актобе след изпълнение на дузпи - 4:2. Редовното време и в продълженията двубоят приключи при 1:1, както и преди седмица.

За Алания цял мач записа Иван Стоянов. Именно след подаване на българския национал Марат Бикмаев откри резултата в 56-ата минута. В 69-ата пък домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Роберт Примус.

Въпреки това тимът на Актобе не се предаде. Желанието им за нещо от мача се възнагради в 76-ата минута. Тогава добре познатият у нас сръбски нападател Владимир Джилас изравни - 1:1.

За негово съжаление обаче той не успя да се разпише при рулетката на дузпите. От бялата точка пропусна и Малик Мане. А това означаваше радост за Иван Стоянов и съотборниците му. Утре руският тим ще разбере своя противник в плейофите за груповата фаза.