Българският национален бранител Иван Иванов започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути в двубоя на своя отбор Партизан срещу норвежкия Тромсьо.

Двата тима се изправиха в първа плейофна среща за влизане в груповата фаза на Лига Европа, а „гробарите" загубиха с 2:3. Реваншът е след седмица в Сърбия, което дава надежди на Партизан, че ще успее да влезе в групите на втория по сила клубен турнир на Европа.

В същото време многомилионната селекция на Анжи се наложи с минималното 1:0 у дома над АЗ Алкмаар. Единственият гол в двубоя вкара Ласана Траоре в началото на второто полувреме. Реваншът след седмица е на холандска територия.

Румънският гранд Стяуа Букурещ пък на практика се класира за груповата фаза на Лига Европа, след като победи с 2:0 като гост Екранас.