Лудогорец влезе в историята! Разградчани победиха ПСВ Айндховен с 2:0 и то на неговия „Филипс Стадион" в първия си мач от група „В" на Лига Европа.

Така шампионите станаха първия български отбор, който не само успя да вкара гол на ПСВ, но и да го победи.

Иначе „орлите" направиха много силен в зашита мач срещу, трябва да се признае, не особено заинтересованите домакини. Наред с това, „орлите" имаха и сериозен късмет, особено при двата си гола. Независимо от това обаче, успехът на родните шампиони няма как да бъде подценен.

Лудогорец започна по-затворено, макар че първото положение в мача бе именно в полза на българите, когато Марселиьно стреля от границата на пеналта, но неточно.

Малко след това добро положение пропуснаха и „филипсите", след като удар с глава на Тойвонен мина покрай гредата. Късметът „покри" разградчани и в 38-ата мин, когато Брума бе оставен абсолютно непокрит в пеналта, но също стреля в аут от упор.

След почивката играта на двата отбора не се промени особено. Българите изчакваха своя момент и той дойде в 60-ата минута. Брума загуби топката в средата на терена, играч на Лудогорец отне и опита дълъг пас към Мисиджан. Вратарят Зут излезе, за да изчисти, но прати топката в краката на Безяк, който от около 40 метра я прати във вратата!

4 минути по-късно ПСВ можеше да изравни. Отново центриране от статично положение хвана защитата на Лудогорец неподготвена, Матавж изскочи сам и ударът му с глава мина на милиметри от вратата.

Лудогорец нанесе втория си удар в 73-ата мин. „Орлите" използваха комедия от грешки в защитата на ПСВ, а и Фортуна отново ги погледна благосклонно. Абало пробва удар, който рикошира в крак на бранител и се озова у Мисиджан. Холандецът стреля, топката срещна гредата и отново се озова у него.Този път с левия крак, той успя някакси да прокара топката и между краката на неориентирания Зут за 0;2.

До края на мача ПСВ просто нямаше ресурс, а сякаш и желание, за да направи нещо особено и така Лудогорец се поздрави със заслужени безспорно - исторически успех.

ПСВ АЙНДХОВЕН - ЛУДОГОРЕЦ 0:2