Двата испански отбора в Лига Европа Бетис и Севиля направиха важни крачки към класирането си за груповата фаза на турнира.

Севиля разгроми полския Шльонск (Вроцлав), макар че допусна гостите да открият резултата. В 15-ата минута Пайшао беше точен с глава.  В 36-ата минута Иван Ракитич изравни резултата. Десет минути след почивката гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Карлос Томе Дуду.

Силен мач за домакините направи преотстъпения от Челси германски национал Марко Марин, който рейлизира два гола. В 67-ата минута той реализира за 2:1. Решаващи се оказаха последните минути на мача, когато първо в 85-ата новото попълнение Кевин Гамейро увеличи на 3:1, а Марин оформи крайния резултат в 88-ата минута.

Бетис игра срещу чешкия Яблонец и спечели като гост с 2:1. И тук испанците стигнаха до обрат в последните минути, когато Седрик вкара победния гол. Преди това Хорхе Молина бе дал аванс на тима на Пепе Мел, а Копич се разписа за Яблонец.