Отборите на Севиля и Еспаньол се класираха за финала за купата на УЕФА.

Севилци надиграха Осасуна с 2:0 след голове на Луиш Фабиано и Ренато. Срещата ще се запомни с много по-активната игра на Севиля и многобройните пропуски пред вратата на Лопес. Осасуна се опита да запази преднината си от първата среща, но севилци все пак взеха своето.

Севиля ще има възможността за втора поредна година да играе на финала за Купата на УЕФА. Миналата година те надиграха Мидълзбро с 4:0.

В другата среща Вердер се зае със задачата да навакса 3 гола пасив от първата среща. Германците поведоха още в третата минута с гол на Алмейда, който прехвърли излезлия напред вратар на Еспаньол.

В 20-та минута обаче, звездата на Вердер Мирослав Клосе си изпроси втори жълт картон за симулация и напусна терена.

В 50 минута всичко свърши за немците. След грешка на Райнке Коро изравни с глава.

В 61-та минута испанците отбелязаха още един гол. Лакрус оформи крайното 1:2 за Еспаньол.

Финалът за Купата на УЕФА  ще се играе на 16 май в Глазгоу.

СЕВИЛЯ - ОСАСУНА 2:0 (0:1)

Севиля: Палоп, Наваро, Алвеш, Адриано (27' Дуда), Поусен, Луиш Фабиано (79' Каржаков), Ренато (88' Айтор Осио), Кануте, Ескюде, Пуерта, Марти.

Осасуна: Лопес, Искиердо (82' Муньос), Кручада, Куеяр, Раул Гарсия, Неконам, Хуанфран (73'Делпорт) , Пунял (61'Валдо), Давид Лопес, Уебо, Енрике Коралес "Коро".

Голмайстори: 38' Луиш Фабиано, 53' Ренато

ВЕРДЕР - ЕСПАНЬОЛ 1:2 (0:3)

Вердер (Бремен): Райнке, Овомойела, Пасанен, Налдо, Шулц, Фрингс (75' Бауман), Хънт, Диего, Йенсен (69' Воме), Клозе, Алмейда.

Еспаньол: Горка, Лакруз, Хорке, Торехо, Коро, Сабалета (64' Мартинес), Ито, Хорке, Луис Гарсия, Риера (69' Руфете), Тамудо (79' Юлиан).

Голмайстори:  3' Алмейда, 50' Коро, 61' Лакрус

Отзиви след срещата:

Хуанде Рамос, треньор на Севиля: "Щастлив съм от това, че за втора поредна година сме на финал. Много малко отбори могат да се похвалят с подобно нещо. През първата част ни беше трудно, но голът на Луиш Фабиано ни отпусна и показахме какво можем."

Хосе Анхел Сиганда, треньор на Осасуна: "Имахме голямото желание да играем на финала, но не се получи. Играхме добре до първия гол на Севиля, тогава всичко се обърна против нас."

Томас Шааф, треньор на Вердер: "Нямам какво да кажа, изгониха наш футболист след 20 минути игра. Имахме шансове за успех, въпреки загубата с 3:0 в първата среща. Поздравявам играчите си за добрата игра."

Ернесто Велверде, треньор на Еспаньол: "Започнахме лошо срещата. Не трябваше да допускаме гол толкова рано. В течение на срещата овладяхме топката и тогава ни стана по-лесно."