Отборът на Интер достигна с лекота до осминафинал в турнира Лига Европа, след като спечели с 3:0 гостуването си на Клуж. Така след 2:0 в първата среща „нерадзурите" продължават напред с общ резултат 5:0. На осминафиналите Интер ще се изправи срещу Тотнъм, който в същото време стигна до 1:1 при визитата си на Лион и след 2:1 на „Уайт Харт Лейн" също продължава напред.

Въпреки, че имаха сериозен аванс преди реванша, гостите от Италия излязоха с най-доброто, с което разполагат. Наставникът Андреа Страмачони не спести силите на нито един от основните си играчи, като дори остави на терена през всичките 90 минути ветеранът Хавиер Санети. Решението на Страмачони бе малко изненадващо предвид факта, че в неделя Интер се изправя срещу Милан в голямото дерби от поредния кръг в Серия „А".

Интер обаче съхрани максимално сили, тъй като уби и без това малката интрига на реванша още през първото полувреме. Фреди Гуарин се разписа в 22-ата минута, завършвайки точно първата по-сериозна атака на своя тим. В самия край на частта отново Гуарин се разписа, правейки второто полувреме протоколно.

Очаквано Страмачони пусна в игра някои от младите момчета, като Мбайе, Бенаси и Паса, които замениха Паласио, Алварес и голмайстора Гуарин. Буквално в последните секунди на двубоя Марко Бенаси вкара за 0:3, а малко по-рано домакините бяха останали с човек по-малко на терена.

КЛУЖ - ИНТЕР 0:3 (общ резултат 0:5)

0:1 Гуарин (22')

0:2 Гуарин (45')

0:3 Бенаси (89')