Интер разгроми Шахтьор (Донецк) във втория полуфинален двубой от Лига Европа.

"Нерадзурите" спечелиха с унищожителното 5:0, като на два пъти се разписаха Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку, а веднъж точен бе Д'Амброзио.

Победителят си осигури битка за трофея срещу Севиля в петък.

Украинците се класираха за тази фаза след разгромен успех с 4:1 над Базел. В лагера на "миньорите" блести силно звездата на Жуниор Мораеш, който не спира да бележи за селекцията на Луис Кастро. Тази вечер той нямаше късмета да се разпише.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се в срещата:

Интер - Шахтьор (Донецк) 5:0, по два гола за Лаутаро и Лукаку

Очаква ни страхотна битка в Дюселдорф

Първото полувреме премина по-скоро по вкуса на символичните домакини от Италия. Състезателите на Интер опитаха да наложат преса още в началото на мача и с течение на времето дори затегнаха още по-сериозно обръча около Пятов.

Вратарят на Шахтьор пък не действаше изцяло съсредоточено, като на няколко пъти поставяше свои съотборници в неприятна ситуация, връщайки ги рисковано назад.

Изглеждаше, че е въпрос на време "нерадзурите" да стигнат до откриване на резултата, като атаките на състава се редуваха една след друга.

В 19-ата минута бърза атака за Интер премина по десния фланг на тима, но временно бе спряна от бранителите на съперника. Кълбото стигна до Пятов, който отново не реагира добре, сгреши подаването си, последва разбъркване и центриране към Лаутаро Мартинес, който засече с глава в мрежата на съперника, давайки съвсем заслужена преднина на състава си.

Снимка 492705

Източник: Twitter

Само няколко минути след това и Лукаку можеше да се разпише, но точността на удара му не бе достатъчно добра.

В заключителните минути от първата част Жуниор Мораеш получи пас от Додо и стреля незабавно и само рикошетът в тялото на бранител спаси Ханданович от сериозни главоболия, а защо не и от попадение във вратата му. Така или иначе изравнителен гол нямаше и двете единайсеторки се оттеглиха в почивка, при минимална преднина за Интер.

Снимка 492710

Четири попадения бяха реализирани от победителите в мача през второто полувреме на двубоя.

В 64-ата минута Д'Амброзио получи златен шанс да запише името си сред голмайсторите и не пропусна възможността да го стори, покачвайки на 2:0.

16 минути преди края Лаутаро се възползва от продължителна, многоходова атака на тима си и от средна дистанция вкара за 3:0.

Снимка 492711

В рамките на няколко минути Ромелу Лукаку се разписа по подобен начин два пъти, правейки разгрома пълен за украинците.

Първо белгиецът бе точен в 78-ата минута, след добро подаване и плътен диагонален изстрел, а в 84-ата по почти същия начин, но този път на скорост, нападателят се превърна в най-резултатния белгиец за един сезон в европейските клубни турнири.

Снимка 492707

Така Севиля получи ясно послание от бъдещия си съперник във финала на Лига Европа, а екшънът обещава да бъде зрелищен.