Генк е последният отбор, който може да се изправи срещу Лудогорец на 1/16-финалите на Лига Европа. Това стана възможно след като съставът спечели с 2:0 гостуването си на Сасуоло в отложена среща от група "F".

Двубоят трябваше да се играе снощи, но бе отменен за днес на обяд, заради гъста мъгла.

Двата гола за гостите бяха вкарани през второто полувреме. Първо Хайнен се разписа в 58-ата минута, след като засече центриране на Самата от дясно. Тросард стана другият голмайстор в 80-ата минута, реализирайки първото си попадение на европейската сцена.

С този успех Генк събра актив от 12 точки, изпреварвайки Алтетик (Билбао), който остана на 2-о място, с 10 пункта.

Пoставени: Фенербахче, АПОЕЛ (Никозия), Сент Етиен, Зенит, Рома, Аякс, Шахтьор (Донецк), Шалке 04, Фиорентина, Спарта (Прага), Генк, Османлъспор, ФК Копенхаген, Лион, Тотнъм и Бешикташ

Непоставени: Манчестър Юнайтед, Олимпиакос, Андерлехт, АЗ Алкмаар, Астра, Селта, Гент, Краснодар, Апоел Беер Шева, ПАОК, Атлетик (Билбао), Виляреал, Лудогорец, Борусия (Мьонхенгладбах), Легия (Варшава), Ростов