Шалке 04 отстрани Твенте с Николай Михайлов за място на 1/4-финалите на Лига Европа. След 0:1 в Енсхеде преди седмица "миньорите" се наложиха с 4:1 на "Арена ауф Шалке" и продължават напред в турнира.

Българският национал направи страхотен мач въпреки попаденията. Наложи се да се намесва в решителни моменти, но просто защитата го предаде. След една негова страхотна проява при бомбен шут на Джоунс Твенте успя да поведе. Контраатака позволи на Янсен да се разпише за 1:0 в 14-ата.

До почивката домакините обаче успяха да вкарат само едно попадение. Клаас-Ян Хунтелаар беше изпуснат от отбраната в "червено" и с глава не остави шанс на Ники Михайлов в 29-ата. След паузата "кралско-сините" тотално надиграха съперника си.

Нашият вратар отново трябваше да се намесва след изстрел на Хунтелаар в самото начало. В 57-ата обаче не можа да направи нищо срещу холандеца, който отбеляза от дузпа, отсъдена за игра с ръка именно на Янсен - 2:1. В 71-ата Шалке най-после вкара за трети път чрез Джърмейн Джоунс и рикошет.

Минути след това Михайлов отложи хеттрика на Хунтелаар с чудесна проява. В 81-ата логичното се случи след контраатака, в която Клаас-Ян Хунтелаар беше точен за 4:1 и категорично подчерта класирането на тима си в следващата фаза.