Лудогорец завърши 1:1 при гостуването си на ХИК (Хелзинки) в мач от група "C" на Лига Европа. "Орлите" излязоха напред в 10-ата минута след гол на Матиас Тисера, но гостите не се предадоха и в 55-а минута изравниха чрез Хатемай.

Двубоят бе доста отворен, като и двата отбора могат да съжаляват, че не спечелиха. В крайна сметка равенството изглежда най-справедливият резултат.

С победата отборът на Лудогорец остава на 2-ро място в групата с 4 точки, а ХИК е последен с 1. Малко по-късно тази вечер един срещу друг играят и другите отбори от групата, а именно Рома и Бетис.

Снимка 590185

Източник: startphoto.bg

Домакините влязоха по-добре в мача и още в 4-тата минута можеше да открият резултата. Те организираха отлична атака по левия фланг и топката до достигна до Лингман на точката на дузпата. Халфът на финландците отправи удар, но след рикошет в тялото на Абубакари кълбото напусна очертанията на терена.

ХИК - Лудогорец 1:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 19:45 часа

Само 6 минути по-късно Лудогорец откри резултата. Текпетей получи топката в центъра на терена и подаде към Каули, който от своя страна изведе Матиас Тисера зад гърба на отбраната на финландците. Бързоногият аржентинец достигна до топката и я прокара между краката на домакинския вратар за 0:1.

Снимка 590184

В 28-ата минута станахме свидетели на изключително комична ситуация. Хетемай получи пас по земя в наказателното поле и стреля към вратата, топката отиваше в мрежата на "орлите", но нападателят на ХИК Абубакари се оказа последна преграда пред гола! В тази ситуация той се оказа най-добрият защитник на Лудогорец, като спря топката буквално пред голлинията. Трябва да се отбележи все пак, че ударът на Хетемай беше от доста близо и Абубакари нямаше много време за реакция.

До края на първото полувреме Абубакари съвсем изнерви домакинските привърженици, след като опропасти още две добри положения за своя отбор.

Домакините можеха да изравнят само 30 секунди след подновяването на играта, когато играч на ХИК изпревари Фон Витри и се озова очи в очи със Серджио Падт, но не успя да го преодолее и вратарят на "орлите" улови топката.

Снимка 590187

Натискът на ХИК даде резултат в 55-а минута. Този път дори Абубакари нямаше какво да направи и резултатът беше изравнен. Домакините изпълниха пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле. Хетемай изпревари Антон Недялков на първа греда и с глава не остави шансове на Серджио Падт.

Лудогорец успя да се съвземе и 20 минути преди края създаде няколко опасни положения пред вратата на домакините. Първо Нонато се откъсна отляво и излезе на стрелкова позиция. Шутът му с левачката обаче бе отразен с крак от вратаря на ХИК. Секунди след това и Десподов имаше отлична възможност, но се засуети и топката му бе отнета.

Малко по-късно Десподов центрира опасно по земя в наказателното поле, Игор Тиаго пропусна топката зад гърба си, където дебнеше Нонанто, но изстрелът на бразилеца бе блокиран от защитник на домакините.

Снимка 590178

Пет минути преди края домакините пропуснаха две златни възможности. Първо Олусаня не успя да намери очертанията на вратата от добра позиция, а секунди след това Радулович излезе сам срещу Падт, но вратарят излезе победител в тази своеобразна битка. В последната минута на двубоя Каули стреля мощно към вратата, но топката профуча покрай гредата.

Следващия четвъртък "орлите" отново ще премерят сили с отбора на ХИК, но този път на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.