Хетафе постигна победа в последния си мач в турнира Лига Европа за тази година. Въпреки че победиха Йънг Бойс с 1:0 у дома, испанците отпадат от надпреварата, именно за сметка на днешния си съперник.

Домакините започнаха мача по възможно най-добрия начин. Още в 15-ата минута след многоходова атака Хуан Албин подаде към Адриан Сардинеро, който преодоля защитник на гостите и с техничен удар пусна топката покрай вратаря на гостите.

До края на срещата испанците продължиха да бъдат по-настоятелният тим на терена и можеха да стигнат до ново попадение в 76-ата минута, когато голмайсторът Сардинеро бе изведен зад отбраната на швейцарците, но съдията неправилно отсъди засада.

В другия мач от същата група „H" германският Щутгарт не срещна проблеми с Одензе, побеждавайки с 5:1 у дома. Швабите, които вече си бяха осигурили първото място, стигнаха до успеха с голове на Гебхарт, Хое, Гентнер, Погребняк и Марика.