Отборът на Валери Домовчийски - Херта загуби на собствен терен срещу холандския Хееренвеен с 0:1. По този начин берличани се закотвиха на дъното в група "D" на Лига Европа с една точка от 3 мача. Единственият гол в мача вкара Лосада в 36-ата минута.

Валери Домовчийски отново беше резерва, но влезе в игра още в началото на второто полувреме на мястото на поляка Артур Вихнярек. Двата състава завършиха двубоя с по 10 души, след като Янмаат от гостите беше изгонен с директен червен картон в 76-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал към съблекалните пое и Еберт от Херта.

В другия мач от групата Спортинг победи Вентспилс с 2:1 като гост. Така португалците са на върха с пълен актив от 9 точки. Втори е Хееренвеен с 4, а трети Вентспилс с две.