Херта Берлин изненадващо беше изхвърлен от Лига Европа от датския Брьондби в третия предварителен кръг на турнира. Херта имаше аванс от 1:0 след първия двубой.  В реванша в Дания обаче домакините поеха контрол над нещата и въпреки нов гол на Ибишевич, с който резултатът беше изравнен за 1:1, успяха да спечелят с 3:1, с което заличиха пасива от първия мач. В герой за Брьондби се превърна бившият играч на Шалке Теему Пуки, който реализира хеттрик.

В друг мач от тази фаза на турнира италианският Сасуоло, който участва в надпреварата отчасти и по волята на Ювентус, разгроми с 3:0 швейцарския Люцерн у дома и след 1:1 в първия мач също продължава напред.

Елитният английски Уест Хям удари с 3:0 словенския Домжале и заличи резила от първата среща, когато загуби като гост с 1:2. Шейку Кояте изведе "чуковете" напред в резултата още в 8-ата минута, след като получи в малкото наказателно поле на противника и с гръб чукна топката с пета във вратата за 1:0.

Кояте удвои в 25-ата минута, след като беше изведен с глава от Анди Керъл очи в очи срещу вратаря. Крайното 3:0 оформи Фегулив 81-ата. Така Уест Хям ще играе в плейофите за влизане в групите и опроверга мнението, че не се напряга нарочно в Лига Европа, за да съхрани сили за вътрешното първенство.