Херта се промъкна на 1/16-финалите в Лига Европа. Берлинчани постигнаха безценна победа с 1:0 над португалски гранд Спортинг (Лисабон) у дома в мач от група D. "Зелено-белите" вече си бяха осигурили класиране и играха без да се напъват особено.

Победният гол за берлинчани падна  20 минути преди края. Разписа се Гойко Качар след центриране на Нику. Минута преди това пък в игра влезе Валери Домовчийски, който замени ветерана Артур Вихнярек.

Холандският Хееренвеен пък отпада от турнира. Фризийците се надяваха Херта да не спечели и при тяхна победа над Вентспилс, да се промъкнат напред. Представителите на Ниската земя действително разгромиха гостите от Латвия с 5:0, но останаха на две точки зад Херта.