Словашкият Жилина, който отстрани Левски в първия кръг на турнира за Купата на УЕФА, стартира с домакинска загуба с 1:2 от германския Хамбургер в група "F" на надпреварата.

Немците започнаха силно и поведоха още в 15-ата минута чрез хърватския нападател Младен Петрич. В самия край на полувремето неговият сънародник Ивица Олич покачи на 2:0. Тази преднина успокои Хамбургер и домакините можеха да се възползват от това. Те обаче успяха да стигнат само до едно попадение в 69-ата минута, дело на Рилке.

Другият мач от същата група е между отборите на Астън Вила и Аякс.

Жилина - Хамбургер 1:2

0:1 - Петрич (15), 0:2 - Олич (45), 1:2 - Рилке (69)

Жилина: Перниш, Шурек (54 - Дурица), Пекарик, Пиачек (87 - Лайтнер), Вомачка, Тешак, Штърба, Стивар, Владавич, Адауто, Кароглан (66 - Рилке)

Хамбургер: Рост, Демел, Райнхарт, Матайсен, Атуба (83 - Боатенг), Яролим, Троховски, Бенямин, Олич, Гереро (74 - Питройпа), Петрич