Воденият от Красимир Балъков тим на Грасхопър записа четвърта поредна загуба  в група "С" на турнира за Купата на УЕФА, като падна с 2:0 при гостуването си на  Спортинг (Брага) и по този начин домакините се класираха напред, а швейцарците останаха последни в групата без спечелена точка.

Домакините бяха по-дейния отбор в тази среща, но благодарение добрите изяви на стража на „скакалците", резултатът остана непроменен чак до 61-та минута, когато Жоао Пинто пеализира прекрасен гол. В самия край на срещата второто попадение стана дело на резервата Кастанейра, който се разписа малко след като се появи на терена.

Така Брага събра актив от 6 точки и измести Слован от третата позиция, който има точка по-малко.

В другата среща от групата двата гола на Шота Арвеладзе донесоха обрата за АЗ Алкмаар и холандците успяха да се наложат при гостуването си над Севиля и успя да заеме първата позиция в крайното класиране.

Въпреки, че носителят на трофея Севиля успя да вземе преднина в 52-та на "Рамон Санчес Писхуан" чрез уругваецът Хавиер Ернесто Шевантон, в края на мача по-доволни бяха гостите, тъй като 10 минути по-късно Шота Арвеладзе успя да изравни.

В самия край на даденото от рефера продължение се стигна и до пълния обрат, когато отново Арвеладзе реализира петия си гол в турнира и тимът му нанесе първа загуба на севилци от 12 мача.

Мачът нямаше особено голямо значение за класирането на двата отбора напред, тъй като и двата отбора се бяха класирали за следващата фаза. С днешната победа холандците си осигуриха първото място, а испанците останаха втори.