Макаби Хайфа разгроми с 5:0 Стяуа Букурещ в двубой от Група J на Лига Европа. Българинът в защитата на Стяуа - Валентин Илиев, започна като титуляр, но в средата на второто полувреме получи червен картон. Гостите завършиха двубоя с 9 души, след като и Бикфалви бе изгонен, при това още преди почивката.

Всичко в срещата приключи през първото полувреме. С няколко смазващи бързи атаки Макаби разнищи отбраната на Стяуа и набързо поведе с 2:0, като и в двата случая се разписа Амаша (на снимката). В 38-ата минута Катан от дузпа направи резултата класически и на практика предреши интригата.

След почивката домакините от Израел вкараха още две попадения, с които довършиха и без това сломения психически, а и физически съперник.

За жалост българинът Валентин Илиев далеч не изигра най-силния си мач. Бившият ас на ЦСКА бе изгонен в 68-ата минута, като по този начин остави отбора си с 9 души на терена.

Медиите в Румъния очаквано не спестиха нищо на Стяуа.

„Стяуа изигра най-срамния мач в историята си, губейки с 0:5 от Макаби. Домакините ни изненадаха с атаки на висока скорост и хванаха неподготвени тромавата ни защита. Нещо, за което предупредихме още преди мача", негодуват колегите от Prosport.ro.

В другата среща от групата Шалке победи като гост АЕК Ларнака с ... 5:0. Два пъти за германците се разписа Клаас-Ян Хунтелаар, а по един гол добавиха Холтби, Дракстер и Матип.

След 3 кръга лидер в групата е Шалке със 7 точки. Макаби Хайфа е втори с 6. Стяуа има 2 а АЕК 1.

ЛИГА ЕВРОПА - РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВСИЧКИ ГРУПИ!