Според предварителните очаквания се считаше, че срещата между Гент и Генк ще премине под диктовката на домакините, които влизаха в сблъсъка в ролята на абсолютен фаворит, предвид факта, че идваха от групите на Шампионската лига.

Затова и букмейкърите даваха категорично превъзходство на отбора с "т" накрая, но уви след последния съдийски сигнал играчите на Генк бяха тези, които ликуваха, и които почти сигурно са в следващата фаза.

Гостите триумфираха с категоричното 5:2, но нека имаме едно наум преди реванша, особено, когато става дума за турнира Лига Европа, в който е доказано, че няма невъзможни неща, обрати и резултати...

За статистиката - гостите убиха интригата още до почивката, дръпвайки с гръмкото 4:1.

Малиновски в 21-та минута откри за Генк, но домакините изравниха 6 минути по-късно.

В последния четвърт час на първото полувреме гостите нанесоха три тежки удара, вкарвайки чрез Коли, Самата и Уранен.

През второто полувреме двата отбора си размениха по едно попадение. Първо резултатът стана 2:4, а домакините изпуснаха страхотен шанс да намалят разликата в изоставането си, след като пропуснаха да се разпишат от дузпа.

Самата пък реализира втория си гол в мача, оформяйки крайното 5:2 за Генк, а за капак домакините завършиха срещата с човек по-малко зарачи червен картон в заключителните минуки на двубоя.