Гент се върна в играта в група "С", след като победи с 3:1 у дома фаворита Спортинг (Л). Португалците завършиха мача и с човек по-малко. В 77-ата Абел получи втори жълт картон и напусна терена.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута от дузпа, реализирана от Смолдерс. Попадението подейства като импулс в играта на Спортинг, чиито играчи окупираха противниковата врата. След поредица от центрирания в 39-ата минута Салейро най-после изравни след удар с глава - 1:1.

През втората част домакините вложиха всички сили за победата и успяха. За само три минути "биволите" матираха своя съперник. В 79-ата Конте с диагонален шут отляво направи 2:1, а три по-късно Арбайтман с глава оформи крайното 3:1.

В класирането Спортинг продължава да е лидер с 9 точки от четири мача. Лил също запазва второто си място след 2:2 с Левски в София Французите са с 5 точки. "Сините" остават на третата позиция с 4 точки, колкото има и Гент.