Отборът на Генк си осигури място на 1/16-финалите в Лига Европа, след като победи с 1:0 като гост унгарския Видеотон в мач от V-ия кръг в група "G" на турнира. Гостите от Белгия измъкнаха минимален успех, който обаче им донесе ценни три точки и те вече имат 11, което означава, че със сигурност ще завършат на едно от първите две места в групата.

Единственият гол в срещата падна още в 19-ата минута, а негов автор бе Барда. Халфът на Генк се извиси и с глава прати топката в мрежата след центриране от корнер. До края на двубоя домакините се опитаха да върнат попадение и да вземат поне точка, но това не се случи.

Много сериозна крачка към следващата фаза направи и Базел, който разби у дома Спортинг (Лисабон) с класическото 3:0. Шер, Стокер и Деген се разписаха за домакините, които на всичкото отгоре играха повече от 30 минути с човек по-малко на терена, след като червен картон получи Кабрал.