Във втория си мач от груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА в група "Н" турският Галатасарай допусна домакинска загуба от шведския Хелзинборг с 2:3. Да припомним, че отборът стартира участието си със загуба като гост на Бордо.

Против всякаква логика гостите поведоха в 31-ата минута, когато Андреас Дал нахлу по дясното крило в половината на домакините и центрира в наказателното поле на турския отбор, където Хенрик Ларсон се оказа най-съобразителен и вкара.

След осем минути изненадващо шведите вкараха нов гол дело на Разак Омотойоси, който от близо не сбърка и удвоиха пренината си. Домакините се вдигнаха на щурм и в даденото от съдията продължение на първото полувреме намалиха, след като Шабани Нонда засече с глава центрирана топка от ъглов удар от страна на Арда Туран.

През втората част гостите почти решиха изхода от двубоя с трети гол. В 75-ата минута с далечен удар Кристофър Андерсон огорчи за трети път вратаря на домакините Айкут Ерчетин.

В края на двубоя отново Шабани Нонда намали резултата, но това не зарадва привържениците на "Али Сами Йен".

Така след две срещи и нито една спечелена точка Галатасарай е здраво на последното място в класирането на група "Н", а Хелзинборг има 4 точки.

В другата среща от тази група Бордо победи като гост Аустрия (Виена) с 2:1 и е уверен лидер с шест точки от два мача.