Английският Фулъм стана вторият отбор от група Е, който си осигури класиране в следващата фаза на Лига Европа. Лондончани победиха с 3:2 като гости Базел и в петък ще очакват жребия си на 1/16-финалите.

В герой за Фулъм се превърна Боби Замора, който отбеляза два гола. Именно Замора откри резултата в 41-ата минута. Рийзе центрира, Замора се протегна с шпагат и насочи топката във вратата.

Само няколко минути по-късно отново той удвои резултата. Попадението бе много идентично на първото - центриране отдясно на Рийзе към Замора, който този път с глава даде сериозен аванс на англичаните.

След почивката базел се мобилизира и намали резултата в 62-ата минута. Тогава Смолинг игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка - дузпа за швейцарците. Зад топката застана Фрай и този път нападателят не сбърка - 1:2.

"Червено-сините" натиснаха, но се оголиха в отбрана, което позволи на Золтан Гера да да вкара трето попадение за гостите. В последните секунди Маркус Щрелер също се разписа за крайното 2:3. Така Фулъм се присъедини към Рома, като и двата тима продължават напред от група Е, а Базел и ЦСКА ще трябва да почакат до следващата година.