Фулъм победи ЦСКА с 1:0 в мач от група "Е" на Лига Европа. Домакините имаха пълно превъзходство  преди почивката и можеха да поведат с два-три гола. През второто полувреме "червените" се съвзеха и създадоха няколко опасности пред английската врата, но в крайна сметка загубиха.

Мачът започна на бързи обороти и без разузнаване.

Първата по-опасна ситуация пред вратата на ЦСКА бе още във 2-ата минута. Саймън Дейвис получи извеждащ пас от Пейнтсил и излезе очи в очи с Чавдаров. Вратарят на "червените" обаче излезе и улови топката пред краката на връхлитащия нападател.

ЦСКА бе много близо до гола само миг по-късно, когато страхотен удар на Тимонов извън наказателното поле срещна напречната греда над Шварцър.

В 8-ата минута румънският рефер даде дузпа за домакините. Золтан Гера навлезе в наказателното поле на българите и бе фаулиран от Иван Иванов. Дани Мърфи застана зад топката, но би високо над вратата.

Англичаните все пак стигнаха до гол след няколко минути. Рийзе напредна отдясно и центрира. Иван Иванов изгледа как топката минава над главата му, а Золтан Гера надскочи пазача си и откри - 1:0.

Секунди след това Фулъм можеше да води и с 2:0, но ударът на Замора отблизо бе неточен. Саймън Дейвис също изпусна отлична възможност за втори гол.

Защитата на ЦСКА често се пропукваше, въпреки че "червените" на практика играеха с петима бранители.

Най-опасната ситуация пред вратата на Фулъм за първото полувреме пък си остана гредата на Тимонов.

На почивката Любо Пенев седна на резервната скамейка на ЦСКА, което се оказа стимулиращо за неговите играчи и те заиграха по-освободено.

В 55-ата минута Тодор Янчев имаше отлична възможност да изравни, след като получи отличен извеждащ пас от резервата Платини. Капитанът на ЦСКА обаче се забави и топката му бе избита. Малко по-късно удар на Спас Делев със странична ножица излезе на сантиметри в аут.

След тези взривни десетина минути, играта се поуспокои. Домакините търсеха втори гол, но вече бяха с една идея по-внимателни в защита. С напредване на времето българите се опитаха да упражнят натиск, а и играчите на Фулъм се дръпнаха по-назад.

В 81-ата минута удар на Делев се удари в ръката на защитник на Фулъм, но реферът прецени, че топката е била изстреляна от много близко разстояние и не посочи бялата точка. Още веднъж Делев и Янчев с глава обстрелваха вратата на Шварцър, но неточно.

В крайна сметка играчите на Любо Пенев не намериха сили за изравнителен гол и загубиха четвърти пореден мач в групата. Така те остават последни само с точка и вече и на теория отпаднат от турнира.

ФУЛЪМ - ЦСКА 1:0

1:0 Гера (15')

ФУЛЪМ:1. Шварцър, 2. Кели, 4. Пейнстил, 5. Хагеланд (46'-Хюз), 6. Беърд, 11. Гера, 13. Мърфи (79'-Дъф), 17. Рийзе, 25. Замора, 26. Смейлинг, 29. Дейвис (70'-Демпси).

ЦСКА:1.Чавдаров 4. Стоянов 15. Иванов (64'-К. Янев) 19. Попов 2. Виданов 52. Минев 32. Морозс 5. Янчев (к) 8. Тимонов (54'-Платини) 30. Тодоров (72'-Руи Мигел) 77. Делев

Главен рефер:Павел Балай (Рум)

Стадион: "Крейвън Котидж", Лондон