ФК Копенхаген разгроми като гост Спарта (Прага) с 3:0. По този начин датчаните си осигуриха второто място в група К и респективно, участие в елиминационната фаза. Пражани пък имаха отличен шанс да изпреварят днешния си съперник при победа, тъй като преди срещата и двата тима имаха по 7 точки.

Н'Дойе се разписа на два пъти през първата част и на практика предреши изхода на мача. След почивката Йеспер Грьонкяер оформи крайното 0:3 от дузпа. Безсилието на Спарта стига своя апогей в 60-ата минута, когато Памич получи червен картон за груб фаул.

Лидерът ПСВ Айндховен, който си бе осигурил класиране още в предишния си мач, записа още един успех, побеждавайки Клуж с 2:0 на румънска земя. Станислав Манолев не бе в групата на холандците заради натрупани жълти картони. Данко Лазович от дузпа и Нордин Амрабат донесоха заслужените три точки на ПСВ.