Ювентус и Фиорентина завършиха наравно 1:1 в едно от дербитата на 1/8-финалите в Лига Европа. Попаденията тази вечер вкараха Артуро Видал и Марио Гомес. Така интригата за реванша във Флоренция остава жива, а домакините могат да съжаляват, че допуснаха изравняване в заключителната част на срещата. В същото време обаче в Юве трябва да са благодарни и на Буфон, който в последните минутки спаси тима си от изненадваща загуба.

Срещата на „Ювентус стейдиъм" започна по мечтан за домакините начин - с ранен гол! Не бяха изминали и 3 минути, когато Артуро Видал реализира дежурното си попадение и изведе „бианконерите" напред в резултата. Чилиецът се възползва от неразбирателство в защитата на Фиорентина и със силен удар с десния крак не остави шанс на Нето.

В самия край на първата част Видал бе близо до втори гол, но ударът му с глава кацна върху напречната греда.

Двубоят продължи да се развива по вкуса на Юве и след почивката, но последните 15 минути предложиха съвсем друг сценарий. Наставникът на домакините Антонио Конте предприе по-дефанзивна тактика, предвид смените, които осъществи, за което тимът му можеше да плати скъпо.

В 79-ата минута резервата Марио Гомес бе изведен по страхотен начин от дълбочина, овладя топката и с прецизен удар с десния крак матира Буфон. В 86-ата минута вратарят спаси нов сигурен гол, след като с една ръка отрази далечен шут на друга резерва - Варгас.

Юве също имаше своя шанс да стигне до победата, но Пол Погба шутира неточно от изгодна позиция. В крайна сметка срещата завърши без победител и всичко ще се реши на реванша във Флоренция идната седмица.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 1:1

1:0 Видал (3')

1:1 Гомес (79')

ЮВЕНТУС: Буфон, Касарес, Огбоня, Киелини, Исла (82' Падоин), Видал, Пирло, Маркизио, Асамоа, Джовинко (64' Йоренте), Освалдо (75' Погба)

ФИОРЕНТИНА: Нето, Гонсало Родригес, Ронкалиа, Савич, Томович, Писаро, Акуилани (77' Варгас), Фернандес (51' Амброзини), Валеро, Иличич, Матри (67' Гомес).