Фиорентина и Рома завършиха наравно 1:1 в италианското дерби от осминафиналите на Лига Европа. Двата тима ще трябва да решават всичко след седмица в столицата, когато обаче Рома ще има домакинско предимство.

„Виолетовите" поведоха още в 17-ата минута. Де Роси сбърка пас в средата на терена и подари топката на Салах. Египтянинът пък изведе Иличич отдясно, който със силен шут не остави шанс на вратаря - 1:0.

В  самия край на полувремето Флоренци получи в пеналта, но Нето спаси удара му, след това топката отиде у Ляич, който обаче не успя да уцели празната врата.

В 57-ата мин. „джалоросите" бяха възнаградени. Итурбе получи извеждащ пас, измъкна се и бе задържан за крака от Нето, което значеше само едно - дузпа. Ляич застана зад топката и изпълни, но Нето спаси.

Все пак Рома успя да стигне до хикса. В 77-ата мин. Кейта засече с глава центриране от корнер, за да възстанови равенството.

До края и двата тима отправиха по един-два добри удара отдалеч, които обаче в крайан сметка не доведоха до нищо.

В друг мач от турнира тази вечер Наполи успя да обърне у дома Динамо Москва с 3:1. Кевин Курани изведе руснаците напред след само 120 секунди игра.

В 25-ата мин. обаче Игуаин изравни, а малко след това покачи на 2:1 от дузпа.

В 55-ата мин. аржентинецът оформи и хеттрика си за ужас на гостите от Москва.

ФИОРЕНТИНА - РОМА 1:1

1:0 Иличич (17')

1:1 Кейта (77')

ФИОРЕНТИНА: Нето, Алонсо, Басанта, Родригес, Томович, Валеро, Писаро, Бадел, Хоакин, Салах, Иличич;

РОМА: Скорупски, Торосидис, Манолас, Янга-Мбива, Холебас, Кейта, Наинголан, Де Роси, Итурбе, Флоренци, Ляич.