Литекс ще излезе с титулярите срещу албанския Беса, въпреки очакванията Ферарио Спасов да даде почивка на голяма част от основните си футболисти.

"Срещата в никакъв случай няма да е лека. Всеки двубой е различен. В тези мачове се трупа авторитет и самочувствие и трябва да продължим с набраната инерция, която набрахме от последния шампионатен двубой, и да спечелим срещу албанците. Възможно е да настъпят някои промени с оглед на резултата от първата среща, но те няма да са генерални.

В последния момент ще преценяваме, защото само 3 дни след срещата с Беса ни предстои важно домакинство на Беласица. Ще направим така, че момчетата да са свежи и да завършим седмицата с две победи. Възможно е някои от основните футболисти все пак да не излязат на терена утре заради леки травми от мача с Левски, но не бива да губим добрия тон и настроение. Няма да правим никакви сметки и целта ни е да спечелим, както срещу Беса, така и срещу Беласица", заяви Феро пред "Топспорт".

"Винаги може да има момент на подценяване. Особено при положение, че резултатът от първата среща е 3:0 за нас, както се получи и срещу Слиема. Но аз съм убеден, че ние сме по-класният отбор и независимо как ще се развие двубоят, ще спечелим и в реванша. Дано не допуснем сериозно подценяване, защото хората започнаха да се връщат по трибуните и не искам с несериозни действия, независимо срещу кой съперник, да ги разочароваме", добави Спасов.

Специалистът заяви, че до затварянето на летния трансферен прозорец Литекс няма да привлича повече нови футболисти и няма да се разделя с нито един от тези, с които разполага в момента. Въпреки това не е изключено в Ловеч да акостира още един централен нападател, каквото е желанието на Феро.

След слабите изяви на Бето, Бибишков и Хазуров, специалистът иска на всяка цена още един в атака. Поради тази причина наставникът изгледа контролата Македония - Нигерия преди няколко дни, в която наблюдава изявите на няколко нигерийски национали.