Отборът на Фенербахче победи руския Зенит с 1:0, в първа 1/16-финална битка между двата тима от Лига Европа.

Турският състав бе далеч по-активният и стойностен в действията си на терена, като определено заслужаваше крайния успех повече от опонента си.

Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков ще свирят Брюж - РБ Залцбург

Нов престижен наряд в Лига Европа за български съдии

Срещата от 1/16-финалите е на 14 февруари

В дадени моменти от сблъсъка притежанието на топката преминаваше 70% за домакините, които бяха тотални господари на случващото се в рамките на игрището.

Снимка 406142

Източник: Twitter

Темпото на игра бе високо от първата до последната възможна минута, като победата с 1:0 бе най-малкото, с което гостите можеха да си тръгнат тази вечер.

Резултатът бе открит след 21 минути игра, когато центриране от корнер доведе до разбъркване в полето на руския тим, при което най-съобразителен се оказа Слимани, пратил топката в мрежата от близка дистанция.

Снимка 406141

Минута преди почивката Топал фаулира съперников състезател в наказателното поле и съдията посочи бялата точка.

Зад топката застана Мак, който обаче не успя да преодолее стража на домакините, избил кълбото в горната греда, а след това и уловил го уверено в ръцете си.

Снимка 406140

През вторите 45 минути натискът на Фенербахче не спря, но в края на мача оборотите спаднаха драстично и двата състава дочакаха последния съдийски сигнал.

Реваншът е на 21.02, на руска земя.

Срещите в Лига Европа и Шампионска лига започват с минута мълчание в памет на Емилиано Сала

"От името на УЕФА бих искал да изразя моите най-искрени съболезнования на семейството и близките", сподели Чеферин