Фенербахче се класира за полуфиналите на Лига Европа след реми 1:1 срещу Лацио на празния „Стадио Олимпико". Турците спечелиха преди седмица с 2:0 в Истанбул и по този начин изхвърлиха „орлите" с общ резултат 3:1.

Римляните започнаха много мотивирано, но така и не успяваха да стигнат до голова ситуация пред Демирел. Кандрева опита на два пъти да затрудни турския страж, но безуспешно.

Най-доброто положение за римляните дойде чак в края на полувремето. Едерсон бе изведен добре отдясно в пеналта и опита диагонален шут, но право в ръцете на вратаря.

Лацио все пак откри след час игра. Кандрева центрира и Лулич с глава засече топката във вратата на „фенерите". Голът обаче не притесни особено комшиите, които успяха да върнат гола само 13 минути по-късно.

Фенербахче разигра по страхотен начин на малко разстояние в пеналта на домакините, топката премина през Каут и Уебо, преди да стигне до Еркин. Последният финтира защитник и с мощен удар не остави шанс на Маркети - 1:1.

Голът прекърши устрема на италианците, които знаеха, че ще са им нужни още три попадения, за да се класират.

ЛАЦИО - ФЕНЕРБАХЧЕ 1:1 (общ резултат 1:3)

1:0 Лулич (60')

1:1 Еркин (73')

Лацио: Маркети, Сиани, Цана, Биава (Клозе - 56), Раду, Ледесма, Ернанеш, Лулич, Едерсон (Флокари - 73), Кандрева, Козак (Роци - 77)

Фенербахче: Демирел, Йобо, Коркмаз, Гьонюл, Циглер, С. Шахин, Мейрелеш, Барони (Уджан - 73), Еркин (Красич - 87), Каут, Уебо (Топуз - 80)