Тимът на Евертън, който прави добър сезон в Премиършип, се класира и за 1/32 финалите в турнира за Купата на УЕФА след успеха си над Зенит с 1:0. Точката също устройваше "карамелите", но ценното попадение на Тим Кейхил затвърди позициите на тима му.

Евертън се изправяше за първи път срещу руски отбор и бе облагодетелстван, след като гостите играха близо час с човек по - малко. Николас Ломбартс игра с ръка на голлинията и бе изгонен. Микел Артета обаче пропусна отсъдената за това действие дузпа.

Испанецът имаше изгодна възможност да отбележи и в самото начало на срещата, когато с изстрел с глава преодоля вратаря на гостите Вячеслав Малафеев, но последна преграда пред голлинията се оказа Ким Донг Жин.

До края на първото полувреме Артета застраши още два пъти вратаря Малафеев с удари от далечна дистанция.

Малко след почивката обаче гостите по чудо не поведоха в резултата. Изстрел на Павел Погребняк бе отразен от Тим Хауърд, а при добавката Константин Зирянов стреля неточно.

Впоследствие Аничебе, който в последните 3 мача се разписваше, влизайки като резерва, също имаше прекрасен шанс да стори това, но изстрелът му бе блокиран от противников играч.

В крайна сметка попадението падна в 85 - ата минута. Вратарят Малафеев отрази удар на Джолиън Лескът и Кейхил успя да добави топката в мрежата.

Така Евертън си гарантира първото място с 9 точки от 3 мача, а Зенит е втори, но това бе последния двубой за тима, воден от Дик Адвокаат.

В другия двубой Нюрнберг победи с 2:1 АЗ Алкмаар с 2 късни попадения на Марек Минтал в 83 и 85 - ата минута, след като Деми де Зеув бе открил в 29 - ата минута.

Така Нюрнберг и АЗ са само с точка по - малко от руския тим, а имат да изиграят по още една среща. На 20 декември АЗ е домакин на Евертън, а Нюрнберг приема отпадналия вече Лариса.